Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!
Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!

Spotkania brydżystów odbywają się w kawiarni Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przy ul. Moniuszki.

Liderką sekcji jest kol. Ewa Tyburczyk (tel. 668 613 680).

 

*W sobotę 21 listopada 2015 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu odbył się VII Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora tej placówki.
W Turnieju Brydża Sportowego najlepszą parą okazali się: Krzysztof Furs i Jerzy Zając – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Politechnice Częstochowskiej. Drugie miejsce zajęli: Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a trzecie - Marek Jabłoński i Maciej Krzempek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku.


Nagrodę główną - Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu - dla najlepszego Uniwersytetu zdobyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku.


W turnieju wzięło udział 30 par. Sędziował p. Andrzej Maszczyszyn

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w FotoGalerii


* Nasi brydżyści wzięli udział w II Szlemowisku zorganizowanym przez Uniwersytet III Wieku w Lublińcu 10.10.2015 r.
Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk, które zajęły 9 miejsce, Jan Wardach i Zdzisław Wojtuch oraz para Kazimierz Wojtaszek i Jerzy Lisiecki /para Bytom - Wodzisław/
W turnieju wzięło udział 20 par.  I miejsce zajęła para z UTW Katowice: Zofia Radwan i Roman Rupala, II i III pary z Lublinca: Marek Jeremicz i Henryk Najgebauer oraz Jan Demarczyk i Marian Nocoń.

 Zdjęcia z imprezy w FotoGalerii


*
Członkinie Sekcji: Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk wzięły udział w Sportowej Olimpiadzie UTW w Łazach 16.05.2015.


*
Udział w X Memoriale im. Henryka Gagatka w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu-Szombierkach w dniu 24.04.2015 dwóch par z naszego Uniwersytetu: Mirosława Gromadka - Ludwikowska i Kazimierz Wojtaszek oraz Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk.

Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk zwyciężyły i otrzymały Puchar za zdobycie pierwszego miejsca.


Więcej zdjęć w Fotogalerii (kliknij)

 

* W dniu 21.03.2015 odbył się turniej brydżowy dla Uniwersytetów III Wieku w Wodzisławiu Śląskim, w którym wzięli udział nasi studenci.

 

 

 

* W dniach od 13 do 15 marca 2015 odbył się w Starochorzowskim Centrum Kultury zorganizowany przez Śląski Związek Brydża Sportowego Miting Górnośląski 2015 w brydżu sportowym o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Chorzów dra inż. Jacka Nowaka.
W sobotę 14 marca w - odbywającym się w ramach Mitingu - turnieju Mistrzostw Śląska Uniwersytetów III Wieku reprezentujący Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku - Mirosława Ludwikowska-Gromadka i Kazimierz Wojtaszek zajęli 3 miejsce.
W turnieju wzięło udział 17 par reprezentujących śląskie UTW.
W sobotę 22 listopada 2014 r. odbył się - zorganizowany przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku - VI Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu.

Medale w konkursie brydża sportowego (klasyfikacja par) zdobyli:

  •  I miejsce Stanisław Kostrz i Mieczysław Maziarz  z Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku
  •  II miejsce Dietmar  Warzecha i Krystian Wonchała  z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • III miejsce Maria Białek i Edmund Korzuch  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku

Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu p. Ryszard Kłak wręczył brydżystom z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Kolejne miejsca zajęły:

  • II miejsce Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku
  • III miejsce Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku (Antonina Kalarus i Julia Słomska oraz Joanna Kucińska i Jerzy Furowicz)


Więcej zdjęć w Fotogalerii (kliknij)

________________
WSPOMNIENIA !

Do gry przy zielonym stoliku w Roku Akademickim 2013/2014 zasiadali: Julia Słomska, Piotr Rurański, Jan Różycki,  Ewa Tyburczyk, Elżbieta Witola, Jan Wardach, Zdzisław Wojtuch i Kazimierz Wojtaszek.

2014-09-12 17:09:06