Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!
Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!

Aktualności | O nas | Samorząd Słuchaczy | Kontakt 

W tym miejscu zamieszczane są informacje o przedsięwzięciach realizowanych w zaprzyjaźnionych z nami Uniwersytetach Trzeciego Wieku w miastach sąsiadujacych z Bytomiem i o otrzymywanych od nich zaproszeniach.

 

II Szlemowisko w Lublińcu

Nasi brydżyści wzięli udział w II Szlemowisku zorganizowanym przez Uniwersytet III Wieku w Lublińcu. Sympatyczna i pełna emocji impreza odbyła się 10 października 2015 r.

Więcej zdjęć w  FotoGalerii (kliknij)


⇒ Akademia Lidera

Na przełomie czerwca i lipca (28.06-1.07) oraz w sierpniu (28-30.08) nasi słuchacze Bronisława Kucza, Grażyna Zmysło,  Henryk Sroka, Irena i Jan Cieplinscy, Bogusława Czuruszkiewicz, Anna Mogilska, Jan Michlski i Kazimierz Wojtaszek uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym w Szczyrku przez Fundację Rozwoju Świętochłowic w ramach realizowanego przez nich projektu "Akademia Lidera".
Celem szkolenia było przygotowanie jego uczestników do angażowania się w działania na rzecz swojego środowiska lokalnego, zarządzania projektami lokalnymi, budowania i rozwoju zespołów współpracujących i wolnotariuszy oraz pozyskwaniu środków na realizację tych pomysłów. W szkoleniu oprócz słuchaczy UTW w Świętochłowicach i Bytomiu uczestniczyli także uczniowie gimnazjów oraz studenci uczelni wyższych.
Poniżej zdjęcie ze szkolenia w Szczyrku.

W ramach Akademii Lidera Grupa A w składzie: Henryk Sroka, Bronisława Kucza, Grażyna Zmysło z naszego BUTW-u oraz licealiści z IV LO w Bytomiu wspólnie z członkami Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Tarnowskich Górach zrealizowali swój pierwszy projekt organizując wystawę fotografii "Wakacje w obiektywie". Spotkanie podsumowujące oraz wernisaż fotografii odbył się 1 października 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach na ulicy Zamkowej 2. Na wernisażu obecna była szefowa naszego BUTW-u, pani Elżbieta Morgoń-Ochman.

Zdjęcia z wernisażu można oglądać w naszej FotoGalerii (kliknij)


⇒ Warsztaty chóru

Od poniedziałku 29 czerwca do środy 1 lipca chór "Wrzosy Jesieni" przebywał w Zawadzie Pilickiej k/Szczekocin na zaplanowanych wcześniej warsztatach. Ich celem było podniesienie poziomu artystycznego zespołu m. innymi poprzez naukę współpracy dążącej do jednolitego i pięknego współbrzmienia w dwu, trzy i czterogłosie, pobudzenie kreatywność muzycznej oraz wyczulenie na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Zajęcia warsztatowe odbywała się w godzinach przed i popołudniowych w grupach (soprany, alty, barytony i basy) oraz w pełnym składzie.
We wtorek po południu do naszych zawitała także grupa śpiewacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Politechnice Częstochowskiej. Pogoda dopisała i obydwie grupy do późnych godzin wieczornych bawiły się przy suto zastawionym stole, muzyce i wspólnym śpiewie.
Przejazd do Zawady Pilickiej i trzydniowy pobyt chóru 'Wrzosy Jesieni" w Zajeździe "Amazonka" był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z bytomskiego Urzędu Miasta, a spotkanie integracyjne chórów (bytomskiego i częstochowskiego) - dzięki sponsorowi - Firmie "Polmak" Piotr Krawczyński, Leszek Malczewski z Częstochowy.

Więcej zdjęć w FOTOGalerii (kliknij)

 
⇒ 30 - lecie Świętokrzyskiego UTW

W dniach 22 i 23 czerwca 2015r.  Świętokrzyski Uniwersytet III Wieku obchodził jubileusz 30 - lecia w gościnnych progach Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Z ramienia BUTW-u udział w tych uroczystościach wzięli: Ewa Tyburczyk i Jan Ciepliński.


Więcej można przeczytać na stronie Uniwersytetu Świętokrzyskiego

 

⇒ Spotkanie autorskie Urszuli Jaksik w Klubie Osiedlowym PLUS Spółdzielni Mieszkaniowej "Załęska Hałda"

W dniu 8 czerwca 2015 (poniedziałek) odbyło się kolejne spotkanie autorskie Urszuli Jaksik. Tym razem w Katowicach na Osiedlu Witosa (ul.Witosa 17) o godzinie 18.00
Jak zwykle bardzo interesujące i jak zwykle duża grupa osób zainteresowanych.
Gratulujemy.

Więcej zdjęć w FOTOGalerii (kliknij)

 

⇒ Wspólna wycieczka do Łagiewnik, Bochni i Wiśnicza

W środę 20 maja słuchacze Górnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chorzowie i Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na wycieczkę do podkrakowskich Łagiewnik, Bochni i Wiśnicza.

W trakcie wspólnego wyjazdu jego uczestnicy najpierw odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz podziwiali panoramę Krakowa i okolic z wieży widokowej znajdującej się obok sanktuarium. W Bochni zwiedzili podziemne korytarze w tamtejszej kopalni soli. Bardzo dobrze przygotowana trasa turystyczna wzbudziła powszechny aplauz. Naładowani dobrą energią z solnych żup udali się się do Wiśnicza, w którym przenieśli się do czasów kiedy zamek zamieszkiwaly dodziny Kmitów i Lubomirskich. Wyjazd był bardzo udany. Wszyscy wracali z mocnym postanowieniem, że w najbliższym czasie ponownie wybierą się na wspólny wyjazd.
Wycieczkę zorganizował chorzowski UTW, a wzięło w niej udział łącznie 25-ciu słuchaczy z obydwu Uniwersytetów.


⇒ Spotkanie autorskie Urszuli Jaksik w Uniwersytetcie Trzeciego Wieku w Siemianowicach Śląskich

 

We wtorek 28 kwietnia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siemianowicach Śląskich odbyło się drugie spotkanie zorganizowane w ramach współpracy kulturalnej pomiędzy śląskimi uniwersytetami trzeciego wieku.

Słuchaczka Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Urszula Jaksik kolejny raz podzieliła się swoimi wrażeniami z podróży po Islandii i zaprezentowała swoją najnowszą powieść pt. "Dom nad brzegiem oceanu".

 

 

⇒ Spotkanie autorskie Urszuli Jaksik w Uniwersytetcie Trzeciego Wieku w Gliwicach


(fot. Kazimierz Wojtaszek)

W piątek 20 marca 2015 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gliwicach odbyło się spotkanie autorskie słuchaczki UTW w Bytomiu Urszuli Jaksik promujące jej najnowszą powieść pt. „Dom nad brzegiem oceanu”. Autorka zaprezentowała swoją twórczość oraz podzieliła się wrażeniami z podróży po Islandii. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach współpracy kulturalnej pomiędzy śląskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Gospodarzem spotkania było Koło Literackie działające przy UTW w Gliwicach. Dodatkową atrakcją spotkania był występ Ilony Dobrowolskiej i Romana Wildangera. Studenci Gliwickiego UTW bardzo ciepło i serdecznie przyjęli Urszulę Jaksik oraz całą dziesięcioosobową grupę słuchaczy UTW z Bytomia.
Zobacz zdjęcia w Fotogalerii


Zobacz: