Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!
Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!

Aktualności | O nas | Samorząd Słuchaczy | Kontakt 

W tym miejscu umieszczane są komunikaty i ogłoszenia Zarządu Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu, Sekretariatu Uniwersytetu i dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu w sprawach dotyczących organizacji zajęć i innych form aktywizacji słuchaczy.

 

»  BILETY DO NOSPR-u  «

Bilety do NOSPR-u na 28.02.2016 będą do odebrania 11.12.2015 od godz. 14.30 (przed wykładem w Auli CKU) u kol. Ewy Tyburczyk


»   BEZPŁATNE KURSY KOMPUTEROWE  «

Zainteresowani słuchacze mogą skorzystać z bezpłatnych e-learningowych kursów komputerowych. Kurs e-learningowy, to kurs umieszczony w internecie na tzw. platformie edukacyjnej. Uczestnik kursu pozyskuje materiały i ćwiczenia po zalogowaniu się na platformę. Uczy się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Wystarczy tylko dostęp do komputera i internetu. Dostępne są cztery kursy:

 1. Bezpieczeństwo w internecie
 2. Komunikacja i asertywność w relacjach społecznych
 3. Kreowanie pozytywnego wizerunku w świecie rzeczywistym i wirtualnym
 4. Zdrowy styl życia seniora
 5. Kompendium pracy z komputerem w domu

Kursy powstały w ramach projektu "Śląscy Seniorzy XXI wieku na TOPie" relizowanego przez Fundację Rozwoju Świętochłowic dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014 - 2020.
Więcej o szkoleniach przeczytać można → TUTAJ.
Żeby się zapisać na kurs lub kursy trzeba kliknąć → TUTAJ.
Słuchacze, którzy chcieliby zapisać się na któryś z kursów, ale dotychczas nie zetknęli się z tą formą kształcenia mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Chęć skorzystania z pomocy specjalisty należy zgłosić w Sekretariacie Uniwersytetu.

»   STROJENIE BYTOMSKIEJ CHOINKI  «
»   MIKOŁAJE NA RYNEK  «

W piątek 18 grudnia o godzinie 10.00 na bytomskim Rynku podjęta zostanie próba pobicia rekordu Śląska w liczbie Mikołajów zgromadzonym w jednym miejscu.  W związku z tym  zapraszamy  o godzinie 9.30 na Rynek wszystkich w przebraniu Mikołaja, a jeśli  nie będzie to możliwe wystarczy tylko czapeczka.Wejście na Rynek  od ul. Podgórnej. Od rana imprezie towarzyszyć będzie świąteczny wóz coca-coli.


»  SZLACHETNA PACZKA  «Zachęcamy do udziału w akcji  „Szlachetna Paczka”. Ta wspaniała inicjatywa obchodzi w tym roku swoje 15. urodziny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców, co roku projekt pomaga spełniać marzenia tych najbardziej potrzebujących. Pomóżmy i my!

Jak to działa? Sposób pierwszy.

 1. Wybierz w swojej społeczności lokalnej najbardziej potrzebujących: osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne i ludzi, którzy zmagają się z przeciwnościami losu – w tym celu skorzystaj z internetowej bazy rodzin lub bazy dzieci.
 2. Zaproś do akcji znajomych, członków rodziny - razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany.
 3. Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny -  w udzielaniu pomocy pokieruje Was wolontariusz, opiekun rodziny.
 4. W dniach 12-13 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w Waszym mieście - stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Wam pokaże niesamowity prezent – relację z wręczenia paczki!

Jak to działa? Sposób drugi.

 1. Wpłać dowolną kwotę na rachunek bankowy Stowarzyszenia WIOSNA w Krakowie. Twoje pieniędze zostaną wykorzystane na zakup paczki dla potrzebującego.

Więcej szczegółów na stronie →  SZLACHETNA PACZKA

 

»  ZAPISY DO KLUBU "ROMAN-TYCZNYCH SERC"                                     

W związku ze zmianą organizacji comiesięcznych czwartkowych spotkań Klubu ROMAN-tycznych Serc w kawiarni TTiR ROZBARK wszystkie osoby zainteresowane udziałem w najbliższym grudniowym spotkaniu proszone są o kontakt z kol. Romanem Wildangerem. Można to zrobić telefonicznie lub w czasie poniedziałkowych spotkań Zarządu "u Lwowiaków" na ul. Moniuszki 13.

UWAGA → Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i nowe zasady korzystania przez Klub z pomieszcznia kawiarni w klubowym spotkaniu będą mogły wziąć tylko te osoby, które wcześniej się na nie zapisały.

 

» AKTUALNA INFORMACJA W SPRAWIE WYCIECZKI DO WROCŁAWIA  «

 • 7.45 → odjazd autokaru z pod gmachu Opery Śląskiej przy ul. Moniuszki (UWAGA: autobus nie będzie czekał na spóźnialskich i odjedzie punktualnie o podanej godzinie)
 • 11.35 → wejście do Rotundy i zwiedzanie "Panoramy Racławickiej"  (tylko osoby, które się zapisały, reszta zwiedza z pilotem okolice Rotundy)
 • 12.45 → przejście całej grupy na Stare Miasto i zwiedzanie Rynku, Katedry...
 • 13.30 - 15.30 → czas wolny
 • 15.30 → przejście całej grupy do Teatru CAPITOL (wydanie biletów, szatnia, toaleta...)
 • 17.00 - 19.40 → udział w spektaklu "Hair"
 • 20.00 → wyjazd do Bytomia

 

»  ZAPROSZENIE «

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 zapraszają nas na przygotowane przez siebie przedstawienie pt. "Świat emocji". Przedstawienie zobaczyć będzie można we wtorek 15 grudnia o godzinie 10.00 w budynku szkoły przy ul. Orląt Lwowskich 12b. WSTĘP WOLNY


» 
KLUB BRAMA ZAPRASZA W GRUDNIU  «

Bytomski Klub BRAMA zaprasza w grudniu na wystawę fotografii"Historia aktem pisana", koncert zespołu "Nielojalni", Jem Session z Bronixem, Old's Cool Party, Wigilijną Pasterkę i Sylwestra. Zobacz → SZCZEGÓŁY.

»   UWAGA →  ODWOŁANY WYKŁAD  «

Zapowiedziany na wtorek 24 listopada wykład tematyczny pana Bogdana Starzycznego z Historii Śląska odbędzie się w innym terminie.
Kolejny wykład z tego cyklu odbędzie się zgodnie z ustaleniami tj. 8 grudnia.»  ŚLĄSKA KARTA SENIORA  «

Bytomska Rada Seniorów informuje, że powstała Śląska Karta Seniora.
Jest to oferta specjalnych usług, ulg oraz szczególnych uprawnień pozwalających na udostępnienie zasobów instytucji kultury, rekreacji i edukacji na terenie województwa śląskiego w celu dodatkowego wsparcia i wzbogacenia życia osób, które ukończyły 60 roku życia.
Dokumentem  umożliwiającym skorzystanie z ulgowych biletów wstępu i usług oferowanych w przez partnerów Śląskiej Karty Seniora jest dowód osobisty. Zapraszamy na stronę www.seniorzy.slaskie.pl, gdzie można zapoznać się z partnerami projektu i oferowanymi przez nich zniżkami i ulgami.