Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!
Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!Centrum Kształcenia Ustwicznego. Działamy od 30 lat!

Aktualności | O nas | Samorząd Słuchaczy | Kontakt 

Chór - Repty

Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni" powstał w roku 2009. Obecnie zespół liczy 40 osób. Śpiewa polskie pieśni ludowe, utwory wokalne szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej oraz kolędy polskie i zagraniczne.
Chór uczestniczył w wielu przeglądach chórów i zespołów śpiewaczych. Pieciokrotnie brał udział w ogólnopolskich Juwenalich III Wieku w Warszawie, skąd wrócił najpierw z wyróżnieniem, potem z nagrodami za zajecia I i II miejsca. W sierpniu 2014 roku zdobył II miejsce na Międzynardowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii. W październiku tegoż roku na I Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów zajął I miejsce. Sukces ten chór powtórzył także w październiku 2015 roku zdobywając tam główną nagrodę w konkursie chorów i zespołów wokalnych. W tym samym miesiącu z Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie wrócił z Nagrodą za II miejsce w kategorii chórów mieszanych i Nagodą Specjalną za najlepsze wykonanie utworu zagranicznego kompozytora.
.

Monika Woleńska

 

Od początku chór prowadzi Monika Woleńska.

 

 

 


Jeśli chcesz zobaczyć pisma z podziękowaniem dla chóru oraz dyplomy jakie chór otrzymał - kliknij myszką poniżej na "Dyplomy i podziękowania".

Aby zobaczyć fotogalerię z niektórych występów Chóru - kliknij myszką poniżej na interesującym Cię wydarzeniu.

Możesz  zapoznać się z pełnym kalendarium występów chóru „Wrzosy jesieni” - klikając myszką w umieszczony na samym dole link "Kronika chóru".

 

Zobacz: